Duben plný dubánků

,

Jaro klepe na dveře a s ním i nová publikace od Kláry Smolíkové Jak se vyznat v knihách. Pracovními listy, které pomáhají s podporou čtenářské gramotnosti, provází zvědavý dubánek Borek, který v knize získal kreslenou podobu díky ilustracím Martina Hanschilda.

Pojďte se s námi ponořit do říše písmenek, znaků a dubových lidiček!

Pár žaludů, nůž a lepidlo…a dubánek je na světě!

„Dubánci jsou mnohaletým fotografickým projektem Petra Václavka, který panáčky ze žaludů původně vyrobil pro své děti. Postupně však svými snímky vytvořil celý svět dubových lidiček a mě do něj pozval,“ píše Klára Smolíková v úvodu nových pracovních listů.

Literární doupě Kláry Smolíkové

Jak se vyznat v knihách?

Nová publikace Jak se vyznat v knihách se snaží menším dětem usnadnit jejich vlastní cestu ke čtenářství. Ne každý má totiž doma plnou knihovnu, nemá čtenářsky aktivního rodiče, který by s ním knihy vyhledával a společně si četl, a právě pro ně můžou být dubánčí pracovní listy tím prvním nahlédnutím do světa písmenek, znaků a příběhů.

Listy v publikaci jsou kopírovatelné a úkoly z nich jsou doprovázeny také metodikou, která učitelům, knihovníkům nebo i rodičům nabízí tipy a nápady na doprovodné aktivity.

Jak se vyznat v knihách?

Dubánkovy pracovní listy pro malé čtenáře a pisatele.

Vstupte do literárního doupěte

Pracovní listy pro tvořivé psaní a chytré čtení.

Čertice Dorka

Nechytej mě za slovo!

Soutěž o pracovní listy!

Jak se vyznat v knihách? Pomozte dětem rozklíčovat, co se skrývá za všemi těmi písmenky a znaky. Vydali jsme pracovní listy, které podpoří čtenářskou gramotnost. A vy je teď můžete vyhrát.

Soutěž trvá do 10. dubna🌳 na našem Instagramu a Facebooku. Následně vybereme tři výherce, kterým pracovní listy zašleme.

Hodně štěstí!

Zajímá vás víc?

Klára Smolíková poradí jak rozvíjet čtenářskou gramotnost u dětí i školáků. Webináře jsou vhodné pro pedagogické pracovníky (učitele 1. a 2. stupně ZŠ a SŠ, vychovatele a asistenty pedagoga), knihovníky, volnočasové pracovníky a další zájemce.

Webinář: Čtenářská gramotnost a její rozvoj u předškoláků a dětí na 1. stupni ZŠ

Pojďme společně hledat cesty ke knize a čtenářství!

Webinář: Čtenářská gramotnost a její rozvoj u dětí na 2. stupni ZŠ a SŠ

Jak holky a kluky nasměrovat k vlastnímu psaní.


Rubriky

Konference, vzdělávací akce

Ptáme se autorů, odborníků i známých tváří

Zpětná vazba na naše publikace

Nápady, tipy, tvoření a mnohé další

Autismus, ADHD, OCD, vývojová dysfázie…

Nahlédněte do našich publikací

Číst dál…


Místo
SVČ Jednička, Truhlářská 8, Praha 1

Datum
7. listopadu 2023