A zase o něco víc odborníků ví, jak řešit krizové situace ve škole. Všem, kdo přišli na naši konferenci, mnohokrát děkujeme a přinášíme vám krátký fotoreport z akce.
Těšíme se na další setkání!
Za fotografie děkujeme @macapeterkova! 📷
O psychologii, autismu, speciální pedagogice a světě kolem. 📚
A zase o něco víc odborníků ví, jak řešit krizové situace ve škole. Všem, kdo přišli na naši konferenci, mnohokrát děkujeme a přinášíme vám krátký fotoreport z akce.
Těšíme se na další setkání!
Za fotografie děkujeme @macapeterkova! 📷
Sdílejte nás dál!
EHP. Tři písmena, která zastupují spojení Edukačně hodnotící profily. Jedná se o metodický materiál určený primárně odborníkům, zejména speciálním pedagogům ve školských poradenských zařízeních, kterým slouží jako podklad k diagnostice. Pomáhat můžou ale i učitelům a rodičům. Díky EHP se lépe zorientují v tom, co by dítě v daném věku mělo umět. Co dalšího byste o…
Aby se žáci při návratu (nebo prvním příchodu) do třídy cítili jako ryba ve vodě, připravte jim (i sobě) příjemné uvítání 🧒🏻👧🏽👦🏼 Jmenovky, tabulka třídních služeb, označení třídy, třídní pravidla, rozvrhy… Přinášíme vám pár rychlých tipů, kterými si první školní dny uděláte ještě o něco hezčími. Tip na rychlou a jednoduchou výzdobu? Máme! Tematické motto…
Mluvit o svých pocitech? Leckdy pěkný oříšek pro dospělé, a ještě složitější úkol pro děti. Přesto je zásadní, aby dítě dostalo prostor vyjádřit, jak se zrovna cítí, a své pocity chápalo. Diskusi můžete zahájit přirozeně – pomocí chytrých publikací.
Přemýšlíte, jak dítě s vývojovou dysfázií podpořit při psaní? I obyčejné čmárání může vést k velkým pokrokům. Ve spolupráci s klinickou logopedkou Evou Kolesovou jsme přichystali několik tipů, čeho si v případě jemné motoriky všímat i jak ji trénovat. 1. Děti s vývojovou dysfázií mívají potíže s jemnou motorikou, což se může projevit při samoobsluze a výtvarných činnostech. Nedokáže…
Malujte, počítejte, čtěte, povídejte. O prázdninách můžete s dětmi rozvíjet všechny podstatné dovednosti. Zkuste publikace, které vám pomůžou podpořit tvrdé i měkké dovednosti.
Dokonce i peříčko, které s dětmi objevíte při procházce lesem, může být skvělou logopedickou pomůckou. Můžete na něj foukat, trénovat dech i pohyb úst. „Netradiční cvičení lze zkusit třeba o prázdninách. Skvěle se trénuje také se zmrzlinou,“ začíná vyprávět logopedka Petra Nejedlá.
Hurá, vaše dítě vzali do školky! První část úspěchu je za vámi. Jak teď přispět k tomu, aby dítě změnu zvládlo a v mateřské škole se cítilo dobře? Zeptali jsme se Dany Cejpkové, ředitelky MŠ Na Pěšinách v Praze 8.
Verbální a neverbální komunikace, schopnost vyjednávat nebo identifikovat problém. To všechno patří mezi sociální dovednosti, které je vhodné rozvíjet již u dětí. Které publikace vám pomůžou?
Přemýšlíte, jak rozvíjet emoce dětí a lépe jim porozumět? Zkuste pracovat s obrázkovými kartami. Speciální pedagožka Jana Holubová, která pro Paspartu vydala karty Medvídci Ka a Neka, přichystala několik možných technik.